دوره VIP آموزش کوچینگ

 ستاره شمال

دوره  کوچینگ جامع و  پرمخاطب مورد تایید ICF در استاندارد سطح اول جهانی که روش‌های جذب مراجع  را هم آموزش می دهد
​​​​​​​
یک کوچ حرفه ای با اعتماد به نفس شوید و شروع به کسب درآمد کنید

آموزش کوچینگ

صدایی درونتون می گه وقت تغییره؟!
دوست دارید  به دیگران کمک کنید  ولی نمی دانید از کجا شروع کنید؟

پیش خودتون فکر کردین: کاش دانش و مهارتش رو داشتم به بقیه کمک کنم مشکلاتشون رو حل کنن و به هدف‌های مهم شون برسن؟

هیچوقت احساس کردین رسالتی بزرگتر از زندگی فعلی تون دارید و اون تاثیر گذاری مثبت روی زندگی دیگرانه؟

شهاب اناری: “من هم همینطور بودم ​​​​​​​حدود سال 90 شمسی (یا 2011 میلادی) به نقطه ای رسیده بودم که می خواستم مسیر حرفه ای ام رو تغییر بدم. یه طوری شده بود که احساس می کردم دارم در جا می زنم و خودم رو دارم تکرار می کنم. دوست داشتم یه چیز جدیدی رو امتحان کنم، یه معنای جدیدی به زندگی ام بدم، ولی صادقانه نمی دونستم چطور. یکی دو تا کار مختلف رو امتحان کردم و بی تعارف صد در صد براشون مایه نگذاشتم و نتیجه چندانی هم نگرفتم تا اینکه در سال 2013 یا همون 92 شمسی کار مهاجرتم به کانادا درست شد. دیگه شوخی بردار نبود و من باید تصمیم می گرفتم که از نظر حرفه ای می خوام چی کار کنم. این مساله یه فرصت بینظیر برام فراهم کرد که فکر کنم برای بقیه زندگی ام می خوام چی کار کنم.

حسابی شروع کردم به مطالعه، تحقیق و دوره گذروندن برای شناخت بیشتر خودم. بعد از ماهها خودشناسی به این نقطه رسیدم که باید برم دنبال مسیری که بتونم به دیگران کمک کنم توی زندگی و کارشون موفق بشن. دوست داشتم دانش و مهارتی داشته باشم تا مثل سخنوران و مدرسان بزرگ بتونم تغییرات معنادار در زندگی آدمها ایجاد کنم. نمی دونستم اسم این کار چیه. نمی دونستم چه رشته ای باید برم بخونم تا اینها رو یاد بگیرم. اولش فکر کردم برم روانشناسی بخونم ولی متوجه شدم رشته روانشناسی عمدتا روی بحثهای تئوری روان و به ویژه مشکلات و بیماریهای روانی تمرکز داره. کمی که تحقیق کردم با رشته ای نوپا در دنیا برخوردم به نام کوچینگ. متوجه شدم در دنیا مراکز و آموزشگاههایی هست که این مهارت رو آموزش می دن. متوجه شدم مثل هر کار دیگری توی این زمینه هم، دوره های باکیفیت و بی کیفیت هست. مراکزی هستند که صرفا چند تا دونه ویدیوی ضبط شده به دانش پذیر می دن یا نهایتا چند روز آموزش تئوری ارائه می دن و تمام. گاهی یک مدرک به دردنخور هم انتهاش می چسبونند. در مقابل، فهمیدم اون مراکزی که به نظر از همه با کیفیت تر هستند آموزشهاشون بر مبنای استانداردهای سازمانی هست به نام فدراسیون جهانی کوچینگ ICF که عملا مهمترین و بزرگترین سازمان ناظر بر کوچهای حرفه ای در سراسر دنیاست. اون موقع کمتر کسی در ایران با این رشته آشنا بود. کمی بیشتر تحقیق کردم و یک آموزشگاه با کیفیت رو در آمریکا انتخاب کردم که کلاسهاش رو در کانادا هم برگزار می کرد و نهایتا ثبت نام کردم. اینطوری مسیر من به عنوان یک کوچ حرفه ای آغاز شد.”

اما اوضاع صنعت کوچینگ در بین فارسی زبانان اصلا جالب نیست.

بعضا، کسانی خودشان را کوچ می نامند که اصلا نمی دانند کوچینگ چیست. بعضا ادعاها و تضمینهای عجیب و غریب می دهند که نشانی از اخلاق حرفه ای ندارد. بعضا افرادی مدرس کوچینگ شده اند که محتوای دوره آموزشی شان، سلیقه ای است و بر مبنای استانداردهای فدراسیون جهانی کوچینگ ICF نمی باشد. نهایتا اینقدر کوچ بی کار و بدون درآمد داریم که نمی دانند چطور مراجع بگیرند.

 دوره VIP تربیت کوچ ستاره شمال، کوچ‌هایی تربیت می کند که

1) دانش و مهارت سطح اول جهانی دارند

2) اصول اخلاق حرفه ای را بی قید و شرط رعایت می کنند

3) یاد می گیرند چطور مراجع بگیرند و درآمد کسب کنند
​​​​​​​
اوضاع نابسامان باید تغییر کند. بعد از سال‌ها فعالیت تمام وقت در این حیطه، دوره کوچینگ ستاره شمال کوچهای حرفه ای آموزش می دهد که بخواهند کوچینگ اصولی درست انجام دهند و دنبال فعالیت اخلاقی و معنادار با استاندارد سطح اول جهانی باشند.

در این دوره کوچینگ ICF به شما مهارتهای یک کوچ حرفه ای رو هماهنگ با بالاترین استانداردها و صلاحیتهای اعلام شده توسط فدراسیون جهانی کوچینگ ICF یاد می دهیم و همچنین شروع به جذب مراجع هم می کنید. اگر اغلب دوره های فارسی تقریبا کپی یکدیگر هستند، ما به شما استاندارد اول جهانی را آموزش می دهیم.

دوره تربیت کوچ  ستاره شمال مورد تایید ICF با دانش پذیرانی از 21 کشور

هم مدرک کوچینگ مورد تایید ICF بگیرید و هم اولین مراجعانتان را جذب کنید!

1. سی و پنج هفته آموزش زنده آنلاین چهره به چهره. هشت شایستگی بنیادی کوچینگ حرفه ای فدراسیون جهانی کوچینگ ICF، ریز صلاحیتهای مربوطه و بیش از 50 تکنیک روز کوچینگ دنیا را بیاموزید. در کلاس زنده، تمرین مفصل و فراوان عملی مهارتهای کوچینگ در محیطی امن زیر نظر استاد دوره خواهید داشت. 
2. دوره های جامع ویدیویی ضبط شده: هم برای آموزش شایستگیهای بنیادی کوچینگ حرفه ای هماهنگ با استانداردهای روز فدراسیون جهانی کوچینگ ICF و هم برای آموزش بنیادی مهارتهای جذب مراجع.
3. تمرین کوچینگ همسطح با دانش پذیران دیگر دوره – مجموعا 24 ساعت –  شش عدد از این جلسات توسط کوچ ناظر آکادمی (که کوچ صلاحیت دار فدراسیون جهانی کوچینگ است) بررسی می شود و به دانش پذیر بازخورد داده می شود
4. خدمات منتورینگ با منتور کوچهای آکادمی ستاره شمال (کوچهای مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ) به میزان 7 ساعت گروهی و 3 ساعت خصوصی مطابق دستورالعمل فدراسیون جهانی کوچینگ هم ارائه می شود تا در محیطی امن، دانش پذیران بتوانند مهارتهای کوچینگ خود را تقویت کنند.
​​​​​​​5. گروه ارتباطی اختصاصی اعضا: محلی برای آشنایی با افراد هم فکر و تعمیق ارتباطات انسانی و حرفه ای

دوره کوچینگ

فقط تصور کنید با مهارت‌ کوچینگ …

1.  (بر خلاف تدریس، مشاوره، منتورینگ و …) پاسخهای چالشهای فرد از درون خودش بیرون می آید و لذا شما در کوچینگ به مراجع تون ماهیگیری یاد می دهید، نه اینکه ماهی به او بدهید

​​​​​​​2. نوع “بودن” و “رفتارتون” عوض می شه و به یک آرامش و جهان بینی عمیقتری دست پیدا می کنید

3. می تونید از کار مورد علاقه تون به درآمد بالا برسید

4. به آزادی زمانی و مکانی دست پیدا می کنید

5. (شاید از همه مهمتر)  رسالت وجودی واقعی تون رو زندگی می کنید: یعنی کمک به دیگران.